Pirmoji tako dalis yra tikrai nesudėtinga ir lengva bei veda link pasakiško kalnų slėnio, primenančio kino filmus. Toliau tęsiant geltona spalva pažymėtu taku, kirtome slėnį, kupiną paskutinių vasaros žiedų bei pradėjome lipti į statėjantį ruožą. Kelias eigoje vis statėja, tačiau yra vertas visų skiriamų jėgų. Pakeliui netgi matėme kalnų ožkas! Kurios stačiais šlaitais strikinėjo į apačią, lyg profesionalios alpinistės.
Vaizdai pakeliui
Tolumoje matyti kalnų užkos
Kitas atskaitos taškas, kurį priėjome – tai kelių maršrutų kryžkelė. Iš šios vietos puikiai matoma Giewont, Tatrų kalnų viršūnė, link kurios galite tęsti kelionę. Mes patys iki pačios pačios viršūnės nelipome, kadangi matėme, jog viršuje susidaręs kamštis (yra atkarpa, kurią reikia įveikti laikantis metalinių grandinių. Ties ta vieta eismas sustoja). Nuotaika ir noras buvo pasigrožėti kalnais, o ne stovėti pusvalandžio trukmės eilėje. Jei pradėsite kopimą labai anksti ryte, tikiu spėtumėte užlipti į viršūnę be tokios ilgos eilės.
Keliautojai ilsisi kalnų takų sankryžoje
Tęsėme kelionę nusileisdami raudona spalva pažymėtų keliu, tačiau jei dabar reiktų rinktis iš naujo, kokiu keliu tęsti, manau, būtume ėję link Kopa Kondracka viršūnės. Tuomet link Malolaczniak ir žemyn mėlynai pažymėtų trail’u link mašinų stovėjimo aikštelės. Šis maršrutas būtų ilgesnis, reikalautų šiek tiek daugiau jėgų, tačiau laiko dienoje tikrai užtektų.
Keliaujant raudona atkarpa pastebėjau, jog ji šiek tiek statesnė nei einant į priekį. Kai kuriose vietose reikia prisilaikyti už uolų, norint nusileisti. Labai rekomenduočiau šiam žygiui rinktis kalnams skirtą avalynę, kuri neslysta ir suteiks jums stabilumo, o kartu ir didesnį saugumo jausmą. Kaip ir lipant į viršų, lipant į apačią – vaizdai pasakiški ir skatinantys sustoti, grožėtis, ilsėtis. Pamaniau, kad jei reiktų pakartoti šį maršrutą – mielai tai padaryčiau.
Giewont kalnas matomas iš Zakopanės
Zakopanė smeigtuku pažymėta Trip Map kelionių žemėlapyje
Šis maršrutas nėra ilgas, kai kuriose vietose tikrai status, tačiau turint normalią fizinę formą tikrai įveikiamas.
Daugiau apie kelionę Zakopanėje skaitykite:
Kelionė į Zakopanę – ką verta žinoti? (I)
Kelionė į Zakopanę – Dolina Białego, Sarnia Skała, Wodospad Siklawica ir Dolina Strążyska (II)
Kelionė į Zakopanę – Czarny Staw Gąsienicowy ežeras (III)
Komentarai (0)