Krepšelyje nėra produktų.

Nica yra vos už 30 km nuo Italijos ir 13 km nuo Monako. Į šį miestą per daugelį metų atvykdavo bei atvyksta įvairių imigrantų iš skirtingų šalių: Italijos, buvusių Prancūzijos kolonijų Afrikoje ir viso likusio pasaulio. Visa tai įtakoja tiek kultūrą, tiek kulinarinę įvairovę – ypač jaučiama Italijos įtaka.

Miestas mums pasirodė daugiakultūris, pozityvus, skatinantis atsipalaiduoti ir per daug niekur neskubėti. Toliau dalinuosi ką pamatyti ir nuveikti Nicoje. Noriu pastebėti, kad daugelį vietų galite pamatyti per vieną dieną (jei neplanuosite leisti laiko muziejuose). Atsipalaidavus ir neskubant – miestui galite skirti 2 dienas.

Nicos lankytinos vietos.

Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja paplūdimys nicoje


1. Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja

Tai ilgas ir platus pėsčiųjų takas šalia Viduržemio jūros. Juo galite ne tik eiti, bet ir išsinuomoti dviračius, pasivažinėti grožėjantis nuostabiais vaizdas. Šalia pakrantės daug dailių ir kartais labai prabangių pastatų, kuriuose įsikūrę viešbučiai ar kazino. Tikrai bus į ką akis paganyti!

Alėjoje nemažai suoliukų ant kurių galite prisėsti bei pasigrožėto vakarėjančiu dangumi. Prie pat yra paplūdimys – pasivaikščiojus ir sukaitus, čia pat galite išsimaudyti. Šioje alėjoje taip pat rasite nuotraukose daug kur matomą Nicos ženklą #ilovenice bei galėsite aplankyti Nicos uostą. Romantikus perspėju, kad saulė nesileidžią į jūrą, o į miesto pusę.

kelione atostogos nicoje orai vasara

Populiari vieta nuotraukoms

Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja nicoje prancūzija

Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja

nicos miestas ka veikti vasara

Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja

lankytinos vietos nicoje Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja

nica atostogos Promenade des Anglais pėsčiųjų alėja

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


2. Massena aikštė

Didžiausia Nicos miesto aikštė ir tikriausiai viena fotogeniškiausių dėl lyg šachmatais išdėlioto grindinio. Ji apsupta spalvingais 17a. pastatais, o pačiame centre stovi fontanas su Apolono skulptūra.

Per aikštę nutiesta tramvajaus linija, prie pat rasite išėjimą į paplūdimį bei daug įvairių restoranų, kavinių.

Taip pat aikštėje stovi ant aukštų stiebų pastatytos skulptūros, kurios naktį šviečia įvairiomis spalvomis.

Massena aikštė statulus diena nica

Massena aikštė statulos nakti nica

lankytina vieta nicoje Massena aikštė


3. Pilies kalnas – Colline du Chateau

Colline du Chateau yra vienas populiariausių ir geriausiai žinomų parkų mieste, dėl atsiveriančios panoramos į Nicos miestą. Prieš daugelį metų ant kalno stovėjo pilis, kurios griuvėsius galite pamatyti šiomis dienomis. Taip pat parke rasite vaikų žaidimo aikšteles, kavines, krioklį bei apžvalgos aikšteles nuo kurių atsiveria vaizdas į Nicos senamiestį.

Vienas įdomiausių objektų – senovinės kapinės. Su įvairiomis skulptūromis, kapais dengtais akmenimis, o visa atmosfera primena senovę. Asmeniškai man, tai labiausiai intriguojantis parko objektas.

Į parką yra ne vienas įėjimo takas. Mes patys pakilome per senamiestį, o tuomet nusileidome laiptų takeliu link Promenade des Anglais tako šalia jūros. Kiek žinau, galite į kalną pakilti ir liftu, bet jei turite užtektinai sveikatos – verta lipti savo kojomis ir pasigrožėti aplinka.

Pilies kalnas – Colline du Chateau nicoje ka aplankyti

Pilies kalnas – Colline du Chateau prancūzija nica

Atsiverianti Nicos panorama

lankytinos vietos nicoje Pilies kalnas – Colline du Chateau


4. Promenade du Paillon promenada

Massena aikštėje prasideda aptvertas parkas, kuriame daug žalios erdvės, vaikų žaidimų aikštelių ir tikra atgaiva vasarą – iš žemės kylantis fontanai! Tai daili viena pasivaikščioti, pailsėti pavėsyje bei leisti vaikams pažaisti.

Promenade du Paillon promenada nicoje prancūzijoje

prancūzija nica Promenade du Paillon promenada

 

Europos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas rusvas


5. Nicos bazilika (Basilique Notre-Dame de l’Assomption)

Bažnyčia, kurią rasite miesto centre. Neogotikinio pastatas, į kurį smagu pasižvalgyti, pastatyta 1868 metais. Kai buvome šalia, į vidų įeiti nebuvo galimybės, tad nežinau, ar ji būna atverta lankytojams

Nicos bazilika Basilique Notre-Dame de l’Assomption


6. Nicos senamiestis

Miestas kupinas jaukių gatvelių, aikščių, skoningos architektūros, kavinių ir restoranų. Verta skirti laiko ne tik kuo greičiau nueiti nuo vieno objekto iki kito, o tiesiog ramiai pasivaikščioti, kur akys veda. Būna, gražiausios ir labiausiai stebinančios vietos ne rūmai ar bažnyčios, o siauros gatvelės, kuriose galite įsivaizduoti, koks gyvenimas čia virė prieš daugelį metų.

Nicos senamiestis tvarkingas ir pilnas gyvybės. Neskubėkit, išgerkit kavos ir paragaukit vietinių pyragėlių.

nicos miesto senamiestis prancūzijoje

turgus nicoje vasara

nicos gatvėse vasara


7. Nicos uostas

Dailioje miesto įlankoje įsikūręs Nicos uostas pilnas ištaigingų jachtų ir burlaivių. Pro šią vietą galite praeiti klaidžiodami po miesto gatveles ar kai planuosite važiuoti autobusu į kitus miestus (šalia yra ne viena stotelė).

nicos uostas lankytina vieta

nicos uostas ka aplankyti


8. Aktyvus gatvės gyvenimas

Kaip ir būdinga dideliems miestams – gatvėje verda gyvenimas. Mums vaikštant savaitgalį, matėme nuo populiarios iki klasikinės muzikos gatvės muzikantų, šokėjų, kitų pasirodymų (pvz., su futbolo kamuoliu!). Darbo dienomis pasirodymų atrodė mažiau, tačiau vis vieną buvo galima atrasti įdomaus veiksmo.

Rekomenduoju nepraeiti pro šalį, ypač jei aplink susibūrusi ne maža minia.

gatvės gyvenimas nicoje prancūzijoje vasarą

Visų lankytinų objektų nespėjome aplankyti, o ir nenorėjome perspausti savęs. Jei būtume turėję daugiau laiko, būtume papildę maršrutą šiais taškais:

Nica – puikus miestas norintiems atostogų metu suderinti miestą ir gamtą, kultūrą ir poilsį paplūdimyje.

Daugiau apie 4 dienų kelionę: „4 dienų kelionė į Nicą, Ezę ir Monaką. Ką verta žinoti?”

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2019-06-19

Pasaulio žemėlapiai sekti aplankytas vietas

Žiūrėti visus