Kelionių patarimai

Kelionės navigacija be interneto – Maps.me programėlė

navigacija be interneto telefone tripmap maps.me

Keliauti su šiuolaikinėmis technologijomis – patogu ir greita. Net ir Lietuvoje aktyviai naudoju įvairius žemėlapius (ypač Vilniaus senamiestyje, kuris man, šiaulietei, vis dar yra klaidus, net jei ir būnu jame bent kartą per savaitę). Žinoma čia nepralenkiami Google Maps, o kelionėms automobiliu Waze. Tačiau jos abi geriausius rezultatus rodo, kai yra prisijungusios prie interneto. Sakysite, kad šiais laikais internetas ne problema – bet kuris mobiliojo ryšio operatorius siūlo palankius duomenų paketus. Tačiau aktyvus naudojimasis ryšiu puikiai iškrauna bateriją, tad čia į pagalbą Jums ateina Maps.me – navigacijos programėlė be interneto ryšio.

Kaip ji veikia?

Ši programėlė (po atsisiuntimo) nenaudoja interneto ryšio, vienintelis jai reikalingas dalykas – įjungtas GPS signalas. Duomenis ji gauna iš Open Street Map – atvirojo kodo svetainės. Tai tarsi žemėlapių Wikipedija, kur kiekvienas narys gali papildyti žemėlapius, pranešti naujus objektus ar kliūtis.

Programėlę galima atsisiųsti tiek Android tiek iOS telefonams. Be to, jei jūsų automobilis turi CarPlay sistemą – galėsite susieti ir programėlę bei keliauti dar patogiau ir saugiau.

Minimalistinis dizainas, patogus ir greitas veikimas, norimų pamatyti objektų pasižymėjimas – tai tik kelios savybės, už kurias ją vertina keliautojai.

ATSISIUNTIMAS
Android | iOS

Kaip pasiruošti ir naudotis Maps.me?

1) Parsisiųskite vietos į kurią keliaujate žemėlapį. Tam jums reikės paspausti 3 brūkšnelius (meniu) ir pasirinkti funkciją „Download Maps“. Siųskite žemėlapius kuo arčiau kelionės datos – taip būsite tikri, kad jie yra labiausiai atnaujinti.

Priklausomai nuo vietovės dydžio galėsite pasirinkti parsisiųsti visą valstybę ar tik jos dalį, tad įvertinkite iš anksto visą kelionės maršrutą. Pavyzdžiui Lenkija yra padalinta į 16 žemėlapių ir užims 1,16 Gb vietos jūsų telefone. Jei tam tikrų zonų nepasieksite – neverta jų siųstis.

navigacija be interneto zemelapiai

Atsiųsite į savo telefoną norimos vietos žemėlapį

2) Radote unikalią vietą ir norite, kad visi apie ją sužinotų? Spauskite 3 brūkšnelius (meniu) ir pasirinkite funkciją „Add a place to the map“. Taip galėsite pranešti apie naują kavinę, degalinę, lankytiną objektą (pvz. naują skulptūrą ar parką).

3) Pasidalinkite savo buvimo vieta su kitais. Vėl gi – prie trijų brūkšnelių (meniu) rasite funkciją „Share My Location“ – nusiųsti nuorodą galite bet kam, nepriklausomai nuo to ar jie naudoja Maps.me programėlę. Puikus būdas susitikti, jei kelionės metu atsiskyrėte ir negalite rasti vienas kito.

zemelapiu programele telefone maps me

4) Pagrindiniame lange esantis padidinimo stiklas (paieška) leis lengvai rasti kur apsistoti, apsipirkti, artimiausią restoraną, wi-fi punktą, degalinę ar stovėjimo vietą. Jūs galite rinktis keliauti iš pasirinktos vietos iki jūsų ir atvirkščiai arba išsaugoti vietą į planuojamų nuvykti sąrašą.

lankytinu vietu zemelapis telefone be interneto

Galite atrasti šalia esančias įstaigas ir lankytinas vietas

5) Nuvykti iš vieno taško į kitą padės ikona, kuri taip ir atrodo – taškas-rodyklė-taškas. Tiesiog suveskite norimą adresą. Žiūronų ikona padės rasti artimiausius viešbučius, pramogų vietas, restoranus.

nemokama navigacija rekomendacijos

Navigacija iš vieno taško į kitą

6) Pasižymėkite norimus aplankyti objektus – tiesiog spustelkite ant jų žemėlapyje ir išsaugokite. Be to galite pridėti savo pastabas, kurios leis geriau orientuotis, ką pasižymėjote (pvz. šitą kavinę rekomendavo draugas). Nesate tikri ar objektas dar dirbs? Programėlėje rasite ir kai kurių vietų telefono numerius. Patogu, jei ieškote tam tikro muziejaus, parodų rūmų, viešbučio arba kavinės ir nesate tikri dėl bilietų, darbo laiko ar užimtumo. Keliaudama labiausiai mėgstu išsisaugoti:

  • kavines ir restoranus, kuriuose patiekiamas vietinis maistas;
  • centrinį info-centrą (smagu sužinoti apie vietinius renginius, gauti populiarių rekomendacijų, apie kurias galbūt nepagalvojau namie);
  • muziejus, kurie mane domina;
  • prekybos centrus (draugams vežu valgomus suvenyrus ir parduotuvėse visad paklausiu vietinių, kas pas juos geriausia ir ko būtina paragauti);
  • keliaujant mašina pravartu pasižymėti degalines (ypač jei vykstate ne taip tankiai apgyvendintais maršrutais. Teko keliauti Bulgarijos pakrante su beveik tuščiu baku – tai tikrai nėra maloni patirtis) bei poilsio aikšteles (su gražiu vaizdu ar žinomo prekinio ženklo degaline su tualetu ir kavine);
  • na ir žinoma nakvynės vietas – užsakytus viešbučius, Airbnb apartamentus. Jei riksitės pastaruosius – įsitikinkite, kad raktų pasiėmimo vieta yra netoli ir jums nereiks važiuoti per pusę miesto jų pasiimti (o jei rinks ir jums tinka – pasižymėkite abu adresus).
navigacija telefone kelioneje rekomendacijos

Lankytini objektai pažymėti ikonomis. Juos galite išsisaugoti į norimų aplankyti sąrašą

 

navigacija be interneto keliones metu rekomendacijos

Išsaugotas vietas matysite žemėlapyje (raudonos ikonos) bei kaip sąrašą

7) Norite keliauti pėstute? Priartinkite norimą vietovę ir rasite pėsčiųjų maršrutus – kai kurie jų turi jiems dedikuotus pavadinimus, tad bus galima pakeliauti žymiais maršrutais ir lengvai juos rasti. Tai ypač paranku, jei pirmą kartą leisitės į kalnus, įstabias gamtos vietas, tačiau norite sutaupyti ir maršrutu keliauti patys. Nepamirškite perjungti pėsčiųjų rėžimo! Takai pažymėti punktyrinėmis linijomis, tad galėsite puikiai orientuotis žinomais miškų takais, paplūdimiuose ar kalnuose. 

navigacija kalnuose be interneto programos

Programoje matomi pėščiųjų takai

Kokie programėlės minusai?

Ji daug remiasi vartotojų pateiktais duomenimis. Pavyzdžiui, norite Varšuvoje rasti Costa kavinę. Jų yra daug, tačiau pakeliui į pasirinktą, galite pamatyti ir kitą, esančią arčiau, kuri yra nepažymėta. Tad čia ir tampa svarbus naudotojų indėlis, kurie prisideda prie programėlės tobulinimo pažymėdami naujus objektus. Žinoma patys svarbiausi miesto lankytini objektai (parkai, pilys, muziejai, statulos ir t.t.) bus pažymėti ir jų neteks ilgai ieškoti.

Svarbus patarimas

Nepamirškite pasirūpinti mašininiu telefono krovikliu bei išorine baterija, jei planuojate keliauti pėsčiomis. Vien GPS naudos mažiau baterijos, tačiau ją eikvos nuolat įjungtas ekranas.

Aplankytas vietas žymėkite žemėlapyje su smeigtukais

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Tamsiai mėlynas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *