Ką veikti?
Nors Zakopanė save vadina Lenkijos žiemos sostine, vasara čia taip pat gausu turistų ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. Pagrindinis užsiėmimas vasara – žygiai į kalnus. Būtent to mes ir vykome. Taip pat galima aplankyti terminius baseinus, vandens parką, mačiau, jog siūlomas rafting’as upe, kai kurie važinėja kalnų dviračiais ar kopinėja ekstremalesnėmis uolomis. Tai nėra kryptis degintis saulėje ir nieko neveikti, nors grįžome stipriai įdegę po kalnų žygių. Rekomenduoju turėti kremą nuo saulės ir kepurę.
Tad! Vykite ten vaikščioti ir kopinėti po kalnus. Tai daro visų amžių grupių asmenys. Net kartais, kai atrodo, jog kelias šiek tiek baugus, juo kopia šeimos su vaikais, aktyvūs senjorai ar labai patyrę keliautojai. Aplanko labai malonus jausmas, kai po kelių valandų žygio, pasieki viršūnę ir nuostabius vaizdus.
Maistas
Nieko nenustebinsiu, jog parduotuvėje maisto kainos nėra didelės. Kavinėsi kainos labai priklauso nuo to, ką norite valgyti ir kur. Labai daug tradicinio maisto užeigų, kur galėsite valgyti daug mėsos, bulvių ir kopūstų. Po poros dienų tokio maisto, norėjome ieškoti kažko įdomesnio, lengvesnio ir sveikesnio.
Kelionės metu maistą žygiams įsigydavome parduotuvėje, o pietums ar vakarienei eidavo valgyti į kavinę ar restoraną. Pusryčiams nusivežėme savo gamintos granolos su riešutais, jog būtų sotu ir užtektų energijos žygio pradžiai.
Valgymo vietas rinkdavomės pagal TripAdvisor vertinimus. Kelios vietos, kurias išbandėme:
Vandenį gėrimui pirkome parduotuvėje, o iš krano bėgantį naudojome tik virintą – arbatai ar kavai.
Eilė ir puikūs ledai!
Kiek laiko būti?
Zakopanėje buvome 4 naktis, tačiau tik 3 aktyvias dienas. Jei turite ilgąjį savaitgalį arba neilgas atostogas – per tiek laiko galima nemažai nuveikti ir pamatyti. Tačiau! Jei vykčiau antrą kartą, tikrai liktume savaitei laiko. Yra nemažai trail’ų (kelių žygiams), kuriuos galima išbandyti. Per 7 dienas būtų galima aplankyti keletą įspūdingų kalnų, išbandyti smulkesnius parkus ir gražias vietas.
Kur rasti informacijos apie trail’us (žygių maršrutus)?
Prieš kelionę stengiausi rasti informacijos apie kalnų trail’us, tačiau nebuvo taip lengva rasti informacijos anglų kalba. Pasirinkdama žygius rėmiausi anglišku tinklaraščiu, kuriame yra keli puikūs straipsniai čia, čia ir čia.
Taip pat rekomenduoju atsisiųsti apps’ą jūsų telefonui, kuriame pateikti visi Tatrų trail’ai. Nuoroda atsisiuntimui > Trails Tatra Mountains
Yra dar vienas lenkiškas puslapis, kuri su naršyklės vertėjo pagalba galima nagrinėti >Natatry.pl
Parko dalies žemėlapis prie įėjimo
Maršrutai kalnuose puikiai pažymėti, visuomet aišku kur eiti ir pasimesti tikrai būtų sudėtinga. Smagu, jog galima vienu keliu eiti į priekį ir tuomet kitu keliu grįžti atgal. Tad užlipę į viršų, visuomet galite tame pačiame apps’e pasižiūrėti, kokiu kitu būdu galima nusileisti ar grįžti.
Lipant į kalnus neišvengsite stačių ir labai stačių ruožų, tad geriausia būti bent šiek tiek geros fizinės formas. Nors lipa įvairių galimybių žmonės, jausitės daug geriau jei esate bent retkarčiais pasportuojantis žmogus. Išvengsite raumenų skausmo po žygio.
Komentarai (0)