Kelionės Europoje, Kelionių istorijos, Lenkija

Kelionė į Zakopanę – žygis į Giewont viršūnę (IV)

Tatrai

Paskutinė atostogų diena Zakopanėje džiugino saule ir nuostabiu oru. Labai džiaugiuosi, jog tokiai puikiai dienai pasirinkome kopti į Giewont viršūnę (1896 m). Danguje plaukiojo vos vienas kitas debesėlis, tad kalnai ir kraštovaizdis buvo aiškiai matomas. Kas keliolika minučių versdavo sustoti ir pasigėrėti kalnais.

iejimas i tatru nacionalini parka lenkijoje

Įėjimas į parką

takas link tatru kalnu

Tako pradžia link Giewont

giewont virsukalnes link lenkijoje

Kelias į Giewont viršūnę yra ganėtinai populiarus. Ant jos pastatytas kryžius, kurį galima matyti iš tolo, esant ne kalnuose. Yra keletas skirtingų trail’ų užlipti į viršų, tačiau labiausiai rekomenduoju rinktis būtent tą, kuriuo lipome mes. Visos kelionės metu matyti kalnai, įspūdingos uolos ir iš visų dienų Zakopanėje – šis žygis buvo pats gražiausias. Norėdavome sustoti atsikvėpti dažniau nei reikia, vien dėl gražuolės gamtos.

kalnu slenis tatruose

Slėnis kalnuose – pasaka!

statejantis takas kalnuose

Akmenų laiptų kelias

Iki trail’o pradžios važiavome automobiliu, kol pasiekėme Zakopanės miestelio kraštą. Galite rasti pradžios tašką Tatrų trail’ų programėlėje, o tuomet tą patį tašką Google Maps, kuris jums nubraižys maršrutą, kaip ten nusigauti. Tako pradžioje yra automobilių stovėjimo aikštelėje (kai kurie keliautojai mašinas palikdavo ir kelkraštyje) bei parko įėjimo punktas, kuriame turėsite susimokėti po 5 zl arba parodyti savo savaitinį bilietą už 25 zl.

marsrutas i giewont tatru kalnuose

Tako maršrutas matomas Tatrų kalnų programėlėje

Pirmoji tako dalis yra tikrai nesudėtinga ir lengva bei veda link pasakiško kalnų slėnio, primenančio kino filmus. Toliau tęsiant geltona spalva pažymėtu taku, kirtome slėnį, kupiną paskutinių vasaros žiedų bei pradėjome lipti į statėjantį ruožą. Kelias eigoje vis statėja, tačiau yra vertas visų skiriamų jėgų. Pakeliui netgi matėme kalnų ožkas! Kurios stačiais šlaitais strikinėjo į apačią, lyg profesionalios alpinistės.

kalnu krastovaizdis tatruose lenkijoje tripmap

Vaizdai pakeliui

kalnu ozkos zakopaneje

Tolumoje matyti kalnų užkos

zygis zakopaneje giewont kalnas

Statu, bet vaizdai kerintys

lankytinos vietos tatruose lenkijoje giewont

giewont zygio vaizdai aplink

Kitas atskaitos taškas, kurį priėjome – tai kelių maršrutų kryžkelė. Iš šios vietos puikiai matoma Giewont, Tatrų kalnų viršūnė, link kurios galite tęsti kelionę. Mes patys iki pačios pačios viršūnės nelipome, kadangi matėme, jog viršuje susidaręs kamštis (yra atkarpa, kurią reikia įveikti laikantis metalinių grandinių. Ties ta vieta eismas sustoja). Nuotaika ir noras buvo pasigrožėti kalnais, o ne stovėti pusvalandžio trukmės eilėje. Jei pradėsite kopimą labai anksti ryte, tikiu spėtumėte užlipti į viršūnę be tokios ilgos eilės.

marsruto sankryza link giewont

Keliautojai ilsisi kalnų takų sankryžoje

zmoniu kamstis i giewont virsune

Didelė eilė pakilti į patį viršų

giewont kalno visukalne su kryziumi

Tęsėme kelionę nusileisdami raudona spalva pažymėtų keliu, tačiau jei dabar reiktų rinktis iš naujo, kokiu keliu tęsti, manau, būtume ėję link Kopa Kondracka viršūnės. Tuomet link Malolaczniak ir žemyn mėlynai pažymėtų trail’u link mašinų stovėjimo aikštelės. Šis maršrutas būtų ilgesnis, reikalautų šiek tiek daugiau jėgų, tačiau laiko dienoje tikrai užtektų.

zygis i giewont kalna

ka aplankyti zakopaneje

kalnu krastovaizdis prie giewont virsukalnes

Keliaujant raudona atkarpa pastebėjau, jog ji šiek tiek statesnė nei einant į priekį. Kai kuriose vietose reikia prisilaikyti už uolų, norint nusileisti. Labai rekomenduočiau šiam žygiui rinktis kalnams skirtą avalynę, kuri neslysta ir suteiks jums stabilumo, o kartu ir didesnį saugumo jausmą. Kaip ir lipant į viršų, lipant į apačią – vaizdai pasakiški ir skatinantys sustoti, grožėtis, ilsėtis. Pamaniau, kad jei reiktų pakartoti šį maršrutą – mielai tai padaryčiau.

kalnu takai tatruose lenkijoje trip map

Leidžianti į apačią

kalnu keliai tatruose

zakopaneje matoma giewont virsune

Giewont kalnas matomas iš Zakopanės

Šis maršrutas nėra ilgas, kai kuriose vietose tikrai status, tačiau turint normalią fizinę formą tikrai įveikiamas.

Kitos istorijos

5 thoughts on “Kelionė į Zakopanę – žygis į Giewont viršūnę (IV)

 1. Renata parašė:

  Vaizdai pasakiski. Ir as jau noriu ten!!! Aciu .

 2. Vaida parašė:

  Na ir kas gi gražiau už kalnus?… Tik kiti kalnai! 🙂 Keista, kad daugiau nei pusę gyvenimo girdėjau tik apie Lenkijos blogus kelius ( kurių dabar daug kas galėtų pavydėti) ir niekada negalvojau, kad tai gali būti šalis, turinti tiek grožio savy! Vaizdai fantastiški. Kada nors ir aš ten nuvyksiu, kai būsiu tame pasaulio krašte. O kol kas linkėjimai iš už jūrų marių 🙂

  1. Marta parašė:

   Šiek tiek skeptiška buvau vykdama, kad ar tikrai Lenkija turės ką pasiūlyti? Bet iš tiesų, pravažiavome daug gražių vietų vykdami per šalį dar nepasiekę kalnų. Tad mintyse turėjau tik prastą stereotipą 🙂 puiki kryptis vaizdas/kainomis/kokybę, norintiems pradėti keliones į kalnus.

 3. Ingrida parašė:

  Sveiki, ar aš gerai supratau pagal žemėlapį, jog judėjote pradžioje geltona trasa, pasiekėte viršūnę (dalinai) ir atgal judėjote raudona (toliau juoda) trasa? Nuotraukos fantastiškos, todėl norėtume atkurti Jūsų maršrutą. Be to, šaunus blogas! 🙂

  1. Marta parašė:

   Sveiki,
   taip, būtent taip ėjome, kaip rašote. Galiausiai išėjome ir grįžome į tą patį tašką, kadangi buvome su mašina.

   Ši maršrutą galima pasiilginti, jei turite dienoje daugiau laiko ar jėgų :). Jei pasižiūrėsite į žemėlapį (ir dar geriau atsisiųsite appsą tam), galima toliau kilti į viršų geltona trasa, o tuomet nusileisti kairiau matoma mėlyna trasa. Šis maršrutas ilgesnis, bet tikiu vaizdų turėtų būti dar daugiau! Manau, būtume ir mes ėję toliau, tik nebuvo iš anksto pasiplanavę ir tiek užkandžių pasiėmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *